Domek do góry nogami Zakopanem - 08.12.2014

Jednak z najlepszych atrakcji turystycznych w Zakopanem. Domek do góry nogami powstał w 2010 roku, można do niego dotrzeć od Krupówek i od ulicy Nowotarskiej.

Zakopanem

Fenomenem tego domku jest to, że stoi na dachu pod skosem. Przez takie usytuowanie błędnik daje o sobie skutecznie znać. W końcu chodzisz po suficie, widzisz u góry podłogę, z wszystkimi meblami. Ukos sprawia, że człowiek ma problemy z utrzymywaniem równowagi.

Domek do góry nogami jest bardzo ciekawym miejscem, często odwiedzanym przez turystów. Jednak warto wiedzieć, że należy z domku wyjść po około 15 minutach, aby się przewietrzyć. Trzeba w końcu wyrównać obraz, wrócić do naturalnego pola widzenia. Można śmiało powiedzieć, że jedyną prostą rzeczą są schody po których ludzie przemieszczają się pomiędzy piętrami. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie. Oczywiście osoby, które mają problem z błędnikiem powinny dobrze zastanowić się jak wpłynie na nich taka wizyta.

Domek do góry nogami znajduje się na alei 3 Maja w Zakopanem. Bilet kosztuje jedynie 8 zł.

 

Sprawdź nasze promocje:

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności