Kolejka na Kasprowy Wierch - 07.11.2014

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat jednej z ciekawszych atrakcji Zakopanego - kolejki na Kasprowy Wierch.

kolejka na kasprowy wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Zakopanego. Została ona otwarta prawie 80 lat temu, a konkretniej w 1936 roku, a swój obecny kształt uzyskała dzięki przebudowach w 2006 i 2007 roku.


W TripAdvisor popularnym serwisie z recenzjami atrakcji turystycznych kolej linowa na Kasprowy Wierch otrzymała certyfikat jakości 2014 i została zakwalifikowana jako druga najlepsza atrakcja Zakopanego zaraz po Sarniej Skale. Zarazem aż 204 osoby postanowiły podzielić się swoją opinią o kolejce, co sprawia, że jest to trzecia najchętniej oceniana atrakcja w Zakopanem – po Krupówkach i Gubałówce.
 

Charakterystyka kolejki:

  • dolna stacja Kuźnice znajduje się na wysokości 1027 m n.p.m., a stacja górna Kasprowy Wierch na wysokości 1959 m n.p.m.,
  • w ramach kolejki kursują 4 wagony, z których każdy może zabrać 60 osób,
  • jeden kurs trwa 12 minut, co oznacza, że kolejka podróżuje z prędkością 8 m/s,
  • w ciągu godziny kolejka jest w stanie przewieźć 360 osób – latem przepustowość jest zmniejszana do 180 osób w ciągu godziny.

 

Gdzie można kupić bilety?

Bilety na kolejkę na Kasprowy kupić można w sklepie internetowym Polskich Kolei Liniowych, w kasie nr 4 na Gubałówce oraz w biletomacie, który znajduje się na Krupówkach 48 zaraz przy siedzibie PKL.


UWAGA! W dniach od 17 do 28 listopada 2014 roku planowany jest przestój na KL Kasprowy Wierch. Kolejka zostanie w tym czasie poddana pracom konserwacyjno-remontowym.

 

Sprawdź nasze promocje:

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności