Wycieczki na quadach w Zakopanem - 10.11.2014

Quady stają się coraz popularniejszym sposobem na zwiedzanie górskich okolic, najczęściej wybierane przez panów, jednak coraz częściej także panie podchodzą entuzjastycznie do poznawania nowych okolic w ten sposób.

quady

Jazda na quadach jest stosunkowo łatwa, jednak wymaga od nas zachowania koordynacji i przede wszystkim, przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jeżeli chcecie wybrać się na taką wyprawę pierwszy raz, bez obaw! Przed pierwszym wyjazdem zawsze odbywa się mini szkolenie połączone z próbną jazdą, dzięki któremu quad nie będzie wam obcy.

Obranie trasy

Wszystko zależy od tego czy decydujemy się na wyjazd z przewodnikiem, czy samemu. Jeżeli wybieramy pierwszą opcję uczestnicy są zobowiązani do poruszania się trasą wyznaczoną przez przewodnika. Zabronione jest zjeżdżanie z trasy czy zbaczanie z toru jady. Jednak bez względu na to czy jedziemy z przewodnikiem czy sami wyruszamy w górksą podróż na quadach, należy pamiętać aby zachować zdrowy rozsądek!

W Zakopanem do jazdy quadami najlepiej nadają się tereny Podgórza Gubałowskiego. Wycieczki organizowane w tych terenach są bardzo urozmaicone, posiadają łatwiejsze i trudniejsze odcinki, przy połączeniu z piękną panoramą Tatr.

Jaki strój na quady w górach?

Przede wszystkim, wygodny strój nie krępujący ruchów, który może ulec ubrudzeniu. Polecane są także buty za kostkę. Jeżeli jest nieco chłodniej warto wziąć coś cieplejszego np. rękawiczki, kurtka wiatrówka itp.

Należy pamiętać, że jazda na quadach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zabroniona i grozi mandatem.

 

Sprawdź nasze promocje:

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności