Wyprawa na Antałówkę - 07.11.2014

Wybierając się w okolice Zakopanego nie sposób jest nie odwiedzić wspaniałego wniesienia jakim jest Antałówka. Nie jest to duże wniesienie, ale roztacza się z niego piękny widok na Tatry i Zakopane.

wycieczki zakopane tatry

Każdy kto kocha góry i piesze wycieczki, będzie zachwycony wyprawą na Antałówkę. Wyprawę można zaplanować z samego centrum Zakopanego:

Krupówki – ul. Kościuszki - dworcem PKP wchodzimy w ul. Smrekową i dalej podążamy nią do samego końca asfaltu, po czym idziemy cały czas prosto, stromo pod górę, drogą gruntową (znamiennym punktem jest domek z pięknym ogródkiem po prawej stronie). W tym momencie kończy się droga i zaczyna się ścieżka, którą idziemy prosto, początkowo przez łąki, po około 800 metrach przy drodze pojawia się niewielki lasek. Kiedy już opuścimy las, naszym oczom ukazuje się cudowny widok na Tatry. Kilka minut później znajdujemy się na szczycie Antałówka.

Od dworca PKP do punktu docelowego jest około 3 kilometry. Jeżeli zdobyliśmy Antałówkę w sezonie letnim to można śmiało skręcić w prawo i ścieżką zejść do uliczki Droga na Wierch. Zimą należy bardzo uważać ponieważ to zejście jest bardzo śliskie. Po dotarciu do Drogi na Wierch, kierujemy się na ul. Jagiellońską, niedaleko Aquaparku. Jeżeli czuje się niedosyt można udać się na 4 kilometrową wycieczkę szlakiem przez Bachledzki Wierch, który prowadzi na Ustup. Z tego punktu można wrócić mikrobusem do centrum.

Na Antałówkę można dotrzeć samochodem przez ul. Broniewskiego, następnie ul. Droga na Antałówkę i uliczką Antałówka Wierch.

Źródło: http://www.zakopaneatrakcje.info/antalowka.html

 

Sprawdź nasze promocje:

 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności